Kategorie:

Skąd kupować ksiązki na Kindle’a?

Kindle, czyli czytnik ebooków. Z roku na rok staje się on coraz bardziej popularny. Wiele osób chętnie z niego korzysta, ponieważ dźwiganie książek nieraz bywa męczące, a na małym urządzeniu przypominającym tablet możemy mieć ich naprawdę sporo. Osoby, które zdecydowały się na zakup jednak często zadają sobie pytanie „no dobra, tylko skąd mam wziąć książki?”. W tym artykule postaramy się pomóc właśnie takim osobom. 

Wbrew pozorom kupowanie książek na Kindle jest bardzo szybkie i proste. Mając dostęp do Internetu możesz interesujące Cię teksty pobrać bezpośrednio na swój czytnik ze sklepu Kindle. Po zakupie Kindle automatycznie pobiera plik i już po kilku minutach możemy cieszyć się ze swojej nowej książki. Plik przechowywany jest w Cloudzie (Chmurze), dzięki czemu możemy pobrać go na inne urządzenia lub aplikacje do czytania Kindle, które są zarejestrowane na tym samym koncie. 

Jak więc kupić te książki?
W pierwszej kolejności należy upewnić się, że Kindle jest podłączony do sieci. Możesz to zrobić wchodząc w zakładkę „Status od Your Wireless Connection”, czyli stan połączenia bezprzewodowego. Kindle z technologią 3G jest automatycznie podłączony, jednak jeśli chcemy aby plik pobierał się szybciej warto połączyć się z siecią Wi-Fi. 


Mając dostęp do Internetu należy kliknąć ikonkę „Store” (sklep). W sklepie wyszukujemy interesujący nas tytuł bądź przeglądamy katalogi. Gdy zdecydujemy się na konkretną pozycję klikamy „Buy” (kup). Jeśli chcemy subskrybować gazetę lub czasopismo wystarczy nacisnąć „Subscribe nowe” (subskrybuj teraz).  Jeśli nie jesteś pewien czy dana pozycja Ci się spodoba możesz bezpłatnie pobrać początek książki wybierając „Try a sample” (wypróbuj próbkę). Po zakupie klikamy ikonkę „Home” (ekran główny), a następnie „Downloaded” (Pobrane). Po tym nasza książka się wyświetli. 

Gdzie kupić książki?
Dostosowane do Kindle książki są w formacie MOBI.  Możemy je znaleźć np. na Allegro, CDP, Ebookoo, Ebookpiont, Empik, ePlaton, Gandalf, IBUK, Koobe, Ktoczyta, Legimi, Muve, Nexto, Publio, Swiatksiazki, Virtualo, Woblink. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *