Kategorie:

Urządzenia domowe sterowane aplikacjami mobilnymi

W obecnych czasach większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez swojego smartfona. Za jego pomocą możemy wykonać wiele czynności, dzięki czemu możemy zaoszczędzić, ponieważ nie musimy kupować innych urządzeń. Poprzez smartfon możemy wysyłać e-maile, robić zdjęcia, oglądać filmy czy seriale. Pozwala on nam na dostęp do świata rozrywki i pracy z praktycznie każdego miejsca na świecie. Nic więc dziwnego, że producenci różnych sprzętów domowych postanowili unowocześnić je trochę i wprowadzić aplikacje na smartfony poprzez którą możemy sterować urządzeniami domowymi. Jakimi urządzeniami możemy sterować za pomocą aplikacji?

Inteligentna pralka
Pierwszym urządzeniem, które warto tu wymienić jest pralka. Samsung wypuścił przełomową linię pralek z technologią QuickDrive™. Oprócz technicznych ulepszeń, dzięki której pranie jest szybsze i dokładniejsze wprowadzono aplikację SmartThings. Dzięki niej w dowolnym momencie włączymy, wyłączymy i zatrzymamy pralkę, a nawet możemy zaplanować jej uruchomienie o konkretnej godzinie. Co więcej, asystent prania doradzi nam również, jaki tryb prania wybrać dla poszczególnych tkanin, jaki czas i jaka jest jego skuteczność. 

Inteligentny piekarnik
Również firma Samsung wypuściła na rynek Piekarnik Dual Cook Flex™. Dzięki aplikacji SmartThings możemy automatycznie wybierać ustawienia pod konkretny, zapisany już przepis i sterować oraz monitorować pracę piekarnika. W zależności od tego jakie danie chcemy przyrządzić, aplikacja poda nam informacje, jaki tryb i temperatura jest wymagana do jego przygotowania. 

Inteligentny robot sprzątający
Robot sprzątający firmy Samsung- POWERbot™ jest doskonały dla osób ceniących porządek. Dzięki aplikacji SmartThings możemy ustalić czas sprzątania i sprawdzić historie jego pracy, podczas gdy jesteśmy nieobecni w domu. W aplikacji możemy określić miejsce, które naszym zdaniem wymaga dokładniejszego sprzątania, a robot sprzątający skupi się na nim szczególnie. 

Inteligentny termostat
Nikt z nas nie lubi wchodzić do zbyt nagrzanego domu, lub zbyt wychłodzonego. Dzięki aplikacji SmartThings możemy kontrolować temperaturę domu zdalnie. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *